Gyülekezet

Az Inotai Pünkösdi Gyülekezet története az 1920-as évekig nyúlik vissza, mely egybeesik a magyarországi pünkösdi mozgalom hajnalával. Ebben az időben Inota és Várpalota közigazgatásilag különálló települések voltak, ráadásul Várpalota Veszprém, míg Inota Fejér megyéhez tartozott.
Táborozás a dégi gyermekotthon parkjában (1991) 

A '20-as évek végétől Inotán rendszeresen megfordultak a mozgalom úttörői, így például a bakonycsernyei származású Mihók Imre, Rároha Dezső, Bozsóky Sándor, Sanda István és mások. Ebben az időben még nem működött szervezett gyülekezet; a hívők családi házaknál jöttek össze, illetve a Várpalotai Gyülekezet alkalmait látogatták. A gyülekezetté szerveződés 1946-ban történt Kiss József lelkipásztorkodása alatt, aki 1959-ig töltötte be ezt a tisztséget. A kis gyülekezet sokáig nem rendelkezett önálló imaházzal. Az első időkben Smella József házánál gyülekeztek a hívők. Később, amikor Hajdu János és családja Inotára költözött, házuk egyik szobáját felajánlották a gyülekezet céljaira. Később a Hajdu család egy külön épületet is épített házuk udvarán, kimondottan a gyülekezet számára. A nagylelkű felajánlás azonban nem oldotta meg a gondokat, a hely ugyanis egyre szűkösebbnek bizonyult.
Finn delegáció (~1990)
Később, 1970-ben némileg javult a helyzet, amikor Plech Györgyné átadta a gyülekezetnek Damjanich u. 4. szám alatti házát. Vizes, fagerendás, alacsony mennyezetű ház volt ez, ahol a gyülekezet az elkövetkezendő mintegy másfél évtizedben az istentiszteleteit tartotta. Egy új, minden szempontból megfelelő imaház felépítésének vágya folyamatosan ott élt a gyülekezet tagjaiban. A rendszerváltás előtti időszakban azonban lehetetlennek tűnt az álom megvalósítása. Végül sok-sok ima és hivatali hercehurca után a hatóságok megadták az engedélyeket, így 1984-ben megkezdődhetett az építkezés. A gyülekezetet ebben az időben Gáspár Ferenc pásztorolta, aki 1959-1986-ig állt a gyülekezet élén. Ekkor, az építkezés derekán örökölte a lelkipásztori teendőket a gyülekezet harmadik lelkipásztora, Nagy Miklós. Miután állami támogatás nélkül, a testvériség komoly áldozatvállalása mellett 1987-ben elkészült az imaház (a hozzá épített szolgálati ház csak néhány évvel később), a gyülekezet egyre erőteljesebben igyekezett környezetét megszólítani. A hamarosan bekövetkező rendszerváltás kapukat nyitott, de ugyanakkor újabb, a gyorsan változó világ hátrányaiból származó nehézségek is adódtak. Nem volt könnyű dolga Nagy Miklós lelkipásztornak, de a gyülekezet az új kihívások között is fennmaradt és fejlődött. Nagy Miklós 1998-ig pásztorolta a gyülekezetet. Ezt követően egy év presbiteri vezetés következett, majd 1999 decemberétől 2013 júniusáig Cartoletti Norbert végezte a közösség vezetését.
A gyülekezet énekkara 1999-ben
A gyülekezet mindig is próbált ragaszkodni a pünkösdi mozgalom által képviselt klasszikus értékekhez. Napjainkban is ezt teszi. Az istentiszteleteken helye van a szívből fakadó éneklésnek, Isten-dicsőítésnek, az imádkozásnak, tanúságtételnek (bizonyságtétel), és legfőképp az igehirdetésnek. A gyülekezet örömmel fogad minden érdeklődőt, látogatót.

Az összejövetelek időpontjai

Kedd (imaóra) 18 órától
Péntek (bibliaóra) 18 órától
Vasárnap (istentisztelet) 9 órától

A gyülekezet címe: 8103 Várpalota-Inota, Damjanich u. 4.


A térképhez kattints ide!










Összes oldalmegjelenítés